Thema “basis”: Natuur
In deze cursus natuurfotografie verdiepen we ons in het creatief gebruik van licht en compositie om krachtige en sfeervolle beelden te maken. We onderzoeken hoe verschillende soorten licht de sfeer en impact van een foto bepalen. Daarnaast werken we aan sterke composities die rust, spanning en diepte creëren in het landschap, dieren of in close-ups uit de natuur. Met Adobe Lightroom als bewerkingsprogramma leer je je beelden verfijnen en professioneel afwerken, zodat techniek en visie samenkomen in een sterk eindresultaat.
Tijdens een infosessie kan je meer informatie over deze opleiding bekomen en kan je een afspraak maken om je persoonlijk traject uit te stippelen. Gebruik bovenstaande knop voor de geplande infosessies.
Je hebt de module ‘Starten met Themafotografie’ succesvol afgerond of beschikt over gelijkwaardige kennis en vaardigheden. Je beheerst daarbij vlot de basisinstellingen van je camera (diafragma, sluitertijd, ISO, scherpstelling en lichtmeting) en kan zelfstandig fotograferen in manuele of halfautomatische modi. Twijfel je? Neem contact op met de coördinator fotografie of kom naar de infosessie.
Je kan zelfstandig werken met Adobe Lightroom Classic: beelden importeren, ordenen, selecteren en basiscorrecties uitvoeren behoren tot je basisvaardigheden.
Je beschikt over een manueel instelbaar digitaal fototoestel (bij voorkeur een spiegelreflex- of systeemcamera) met verwisselbare objectieven. Een basisuitrusting met objectieven binnen het bereik van ongeveer 18 tot 200 mm is aanbevolen. Een stevig statief blijft noodzakelijk voor verschillende opdrachten binnen de cursus.
Je beschikt over een actief abonnement op Adobe Creative Cloud (Lightroom Classic en Photoshop) of schaft dit uiterlijk bij de start van de cursus aan. Cursisten van CVO HIK kunnen Adobe CC aan een voordelig onderwijstarief verkrijgen.
Deze cursus richt zich op cursisten die zich verder willen bekwamen in het fotograferen, ontwikkelen en afwerken van beelden, met aandacht voor een meer persoonlijke en technisch verfijnde aanpak.
Je beschikt over een abonnement op Adobe CC of koopt dit vóór de 3e les aan. Cursisten van CVO HIK kunnen aan een zeer voordelig tarief Adobe CC aanschaffen. Hier alle info!
Je ontvangt de deelcertificaten van de modules "Creatief met afbeeldingen: eenvoudige bewerkingen" en "Eenvoudige creatieve tekeningen".
De prijs is samengesteld uit:
Aantal lestijden: 100 (inclusief evaluatie)
Heb ik recht op een korting of een premie?
14 september 2026 - 14 juni 2027
15 september 2026 - 15 juni 2027